Swedbank Nekavējoties nāk klajā ar nepatīkamu Paziņojumu klientiem saistībā ar Jaunu krāpšanas shēmu

Jaunākie ziņojumi liecina, ka bankas ir īstenojušas pasākumus, lai aizsargātu savus klientus no krāpnieciskām shēmām. Diemžēl šie krāpšanas mēģinājumi ir līdzīgi tiem, kas ir dokumentēti pagātnē. Šīs jaunās krāpniecības atšķirības ir tās izsmalcinātība un izpildes vienkāršība, padarot to daudz grūtāk atklāt. Ir ļoti svarīgi ievērot piesardzību, strādājot ar naudu, jo daudzi cilvēki jau ir kļuvuši par šo krāpniecisko darbību upuriem. Dažos gadījumos personas ir zaudējušas naudu, pat to neapzinoties, līdz ir par vēlu. Ir pienācis laiks ienirt dziļāk un iegūt visaptverošu izpratni par šo problēmu.

Pēdējā laikā noziedznieki ir izstrādājuši jaunu krāpniecisku darbību veidu, kad slavenu banku vārdā veido viltus loterijas kampaņas, mānoties klientiem sniegt sensitīvu informāciju. Krāpnieki darbojas, uzdodoties par bankām sociālajos medijos, veicinot fiktīvus ieguldījumus un iemānojot savās lamatās nevainīgus cilvēkus. Šie viltīgie zagļi izveido skaistas loterijas kampaņas, kas izskatās autentiskas, un tās papildina ar oficiālā izskata banku nosaukumiem, logotipiem un citām detaļām. Daudzi cilvēki pieķeras šai viltībai, pieņemot, ka tā ir patiesa. Tā rezultātā ievērojams skaits personu ir zaudējušas milzīgas naudas summas no saviem kontiem. Ir pēdējais laiks šo noziedzīgo uzņēmumu rūpīgi izpētīt!

Maldinātāji, kas uzdodas par drošības darbiniekiem vai bankas amatpersonām, zvana nenojaušajiem upuriem, liekot viņiem domāt, ka viņiem ir jāpiedāvā savs tālruņa numurs, lai varētu piedalīties loterijā. Krāpnieki izmanto šo informāciju, lai mērķētu uz saviem upuriem. Ir ļoti svarīgi nekad neizpaust savu tīmekļa bankas konta pieteikumvārdu un paroli. Vienmēr pieprasiet, lai persona, kas apgalvo, ka ir bankas pārstāvis vai tiesībaizsardzības iestāde, sevi pareizi identificē. Ja jums ir aizdomas par krāpšanu, ziņojiet tieši savas bankas klientu atbalsta dienestam. Paziņojumā par šo jautājumu plašāk skaidro Swedbank klientu apkalpošanas vadītājs Vadims Frolovs.

Viena no kibernoziedznieku izmantotajām taktikām ir izmantot nolaupītus datus no datubāzēm, lai vērstos pie upuriem. Viņi izmanto pašu upuru sniegto informāciju, piemēram, dalību loterijās vai investīciju iespējas, kā ieganstu kontakta uzsākšanai. Turklāt krāpnieki izmanto krāpnieciskas ieguldījumu shēmas, solot pārmērīgu peļņu, lai aizmuktu nenojaušus cilvēkus.

FCTK vietne mitina AnyDesk — rīku, ko var izmantot sensitīvu finanšu datu apkopošanai. Tā kā visi finanšu tirgus dalībnieki ievēro universālos noteikumus, ir saprātīgi piedāvāt ieguldījumu pakalpojumus tiem, kas sola satriecošu atdevi. Šo programmatūru, ko uzsvēra Vadims Frolovs, noziedznieki bieži izmanto, lai iegūtu nesankcionētu piekļuvi bankas kontiem un skatītu kartes informāciju. Pašlaik tas ir visizplatītākais šādu noziegumu darbības veids.

Neskatoties uz nepārtrauktiem centieniem izmeklēt un saukt pie atbildības krāpniekus visā pasaulē, tie turpina veiksmīgi darboties. Swedbank iesaka klientiem būt modriem, pārbaudot un pārbaudot visus brīdinājumus vai ziņojumus par saviem kontiem, īpaši tos, kas saņemti krievu valodā. Aizdomīgu darbību gadījumā Swedbank nekavējoties bloķē piekļuvi kontam, izmantojot internetbanku un maksājumu kartes, lai novērstu nesankcionētu piekļuvi. Tā vietā, lai sazinātos ar klientu, tiek ģenerēts tūlītējs paziņojums. Sabiedrības izpratnes veicināšana par krāpnieciskām reklāmām sociālo mediju platformās ir ļoti svarīga, lai novērstu ļaunprātīga satura ievietošanu. Ja šīs reklāmas tiek identificētas kā krāpnieciskas, tīkls noņem tās.

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *