Labklājības Ministrija : “Stājušās spēkā jaunas izmaiņas!” Gaidāmi jauni pabalsti konkrētai daļai iedzīvotāju
Jāņem vērā, ka patreizējā situācijā pabalsti ir vairāk nekā nepieciešami tiem cilvēkiem, kuri nonākuši esošās inflācijas nagos. Tomēr, ko gan cilvēkiem darīt, kas nespēj tikt galā paša spēkiem? Šeit nāk klajā būtiski jauni faktori arī no Labklājības Ministrijas. Labklājības ministrija Latvijā nesen ieviesusi izmaiņas, kas skars konkrētu Latvijas pilsoņu grupu. Paredzamās izmaiņas ietver pabalstu un tiem atbilstošo izdevumu korekcijas.
Labklājības ministrijai kā valsts pārvaldes iestādei ir nozīmīga loma darba, sociālās aizsardzības, ģimenes un bērnu tiesību, dzimumu līdztiesības un personu ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju pārraudzībā. Politiskā līmenī par ministrijas vadīšanu atbild labklājības ministrs. Ministrijas funkcijas un uzdevumus nosaka tās statūti.
Viens no galvenajiem valsts sekretāra pienākumiem ir rūpniecības politikas veidošanas un izpildes pārraudzība, administratīvo pienākumu veikšana iestādē un dažādu ministriju darbības koordinēšana. Labklājības ministrija nesen paziņoja, ka ir veiktas izmaiņas pabalstos. Tomēr izmaiņas skars tikai noteiktu Latvijas iedzīvotāju grupu.
Ar šo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informē sabiedrību, ka ir veikušas izmaiņas vecāku pabalsta noteikumos un izmaksās, kas tiks piešķirti pabalsta saņēmējiem, kuru bērni dzimuši 2023.gada 1.janvārī vai vēlāk, sākot ar šo gadu.
Lasi vēl : Klajā nāk nepatīkama informācija par pazudušo Justīni! Policija aiztur vīrieti un atklājas noklusētais
To, cik ilgi vecāks var saņemt pabalstus pēc bērna piedzimšanas, noteiks mēnešu skaits pēc bērna piedzimšanas bērniem, kas dzimuši norādītajā datumā vai vēlāk.
Vecāku pabalsta ilgums sastāv no divām daļām: vecāku pabalsta pamatkomponentes un vecāku pabalsta nepārceļamajiem elementiem. Katram vecākam nenododamais segments būs tieši divi mēneši. Kopējais vecāku pabalsta ilgums tiks noteikts, apvienojot šīs divas daļas.
Jāatzīmē, ka vecāku pabalsta pamatdaļas periods, kas ir piemērojams no bērna dzimšanas līdz viena vai pusotra gada vecumam, ietver arī maternitātes pabalsta izmaksas periodu.
Nav iespējams vienlaikus saņemt gan maternitātes, gan vecāku pabalstu par vienu bērnu. Gadījumos, kad bērna māte ir tiesīga saņemt maternitātes pabalstu, viens no vecākiem var saņemt vecāku pabalsta pamatdaļu, sākot ar nākamo dienu pēc maternitātes pabalsta izmaksas pārtraukšanas.