Drīzumā apsver neiedomājami bargi sodīgi iedzēruša šofera visus pasažierus: Sodi būs milzīgi

Satiksmes drošības pārvaldes pārstāvis Oskars Irbītis TV24 raidījumā “Preses klubs” ierosināja izmeklēt atbildības pasākumus pasažieriem, kuri brauc kopā ar vadītājiem, kuri ir alkohola reibumā. Taču pretējs skatījums šajā jautājumā ir Valsts policijas koledžas tiesību zinātņu docentam Artim Velšam.

Pēc attiecīgās personas domām, vainas noteikšana par savu rīcību kādam citam, nevis vadītājam, ir netaisnīga. Velšs arī iebilst pret ideju par noziegumu apsūdzēt personas, kuras nespēj atpazīt autovadītāja reibuma pakāpi. Velss uzskata, ka vainīgs var būt tikai vadītājs, nevis citi transportlīdzekļa pasažieri. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka šī ir tikai sarunas sākuma fāze.

Atbildība tiek uzņemta par jebkuru veselības problēmu, kas saistīta ar vielām, izņemot alkoholu. Tomēr, ja ir iesaistīts arī alkohols, tas rada sarežģītāku situāciju, lai noskaidrotu, vai cilvēks ir sēdies pie stūres, būdams apreibis.

Pastāv apstākļi, kad taksometra pasažieris var tikt apdraudēts, ja autovadītāju likumsargi aiztur par braukšanu reibumā. Šādos gadījumos pasažieris, kurš, iespējams, nav pazīstams ar vadītāju, var neapzināti kļūt par pārkāpuma līdzdalībnieku.

Lasi vēl : Nupat paziņots, ka lielai daļai iedzīvotāju izmaksās milzīgu pabalstu: 60% lielumā!

Ierosinātā rezolūcija, pamatojoties uz viņa loģiku, neveicinās cīņu pret braukšanu dzērumā; tā vietā tas pasliktinās problēmu. Velss uzsver, ka pašreizējie pasākumi, kas veikti, lai cīnītos pret braukšanu dzērumā, tostarp transportlīdzekļu aizturēšana un individuāla kriminālvajāšana, ir izrādījušies ļoti efektīvi.

Pēc Velša domām, šīs dilemmas novēršanai būs nepieciešams pakāpenisks process, ko nevar atrisināt pārsteidzīgi. Ir vērts pieminēt, ka šī jautājuma tūlītēja atrisināšana nav iespējama.

Pagājušā gada novembrī Kriminālkodekss tika pārskatīts, kā rezultātā tika veiktas dažas būtiskas izmaiņas. Starp šīm izmaiņām viena no ievērojamākajām ir kriminālatbildības integrācija personām, kuras vada vai kontrolē transportlīdzekli, kura alkohola koncentrācija asinīs vai izelpā pārsniedz 1,5 promiles. Turklāt atjauninātais likums tagad paredz arī kriminālatbildību tiem, kas vada transportlīdzekli, būdami narkotisko vielu reibumā.

Ir skaidrs, ka pašreizējā metodoloģija ir ļoti neefektīva. Galvenā problēma ir saistīta ar to vadītāju kognitīvo spēju samazināšanos, kuri strādā alkohola reibumā. Problēmas sakne slēpjas sabiedrības domāšanā, jo mēģinājumi spriest ar iereibušu cilvēku parasti dod neauglīgus rezultātus. Rezultātā sabiedrības uztveres nozīmi nevar pārvērtēt. Ja gadās sastapt šoferi, kurš pie stūres sēdies alkohola reibumā, ļoti svarīgi par to nekavējoties ziņot iestādēm, uzsvēra Irbītis.

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *